Установки гасіння піною застосовуються для захисту наступних об’єктів:
- Приміщень, де ведуться роботи по розливу, зберіганню ПММ в товарних кількостях. У приміщеннях насосних, компресорів, генераторних з перекачування нафтопродуктів.
- Машинних відділень з двигунами, що працюють на різних видах рідкого палива. Складів зберігання ЛЗР (легкозаймистих речовин).
- Нафтоналивних суден.
Пінні АУПГ не використовують для гасіння:
- Хімічних речовин та матеріалів з сильними окисними властивостями, що вступають в реакцію з Н2О.
- Обладнання із стисненими (зрідженими) газами.
- Електрообладнання, тому що великий ризик КЗ.
Пінні установки пожежогасіння: класифікація та застосування
Як показує досвід, загасити водою можна багато, але далеко не все. Перш за все це відноситься до пожеж на автотранспорті, АЗС, в будівлях, на території, в спорудах витратних складів ПММ, баз зберігання нафтопродуктів в товарних кількостях, виробничих об’єктів категорії з вибухопожежної небезпеки; тому ліквідувати горіння ЛЗР, ГР, які по щільності легше води, водяні установки пожежогасіння не в змозі. Для вирішення цієї важливої проблеми були сконструйовані повітряно-пінні вогнегасники для усунення первинних осередків займання, автоматичні установки пожежогасіння повітряно-механічною піною – для придушення та ліквідації пожеж на цих небезпечних об’єктах.
За технічною суттю, системи пожежогасіння на основі піни є дещо ускладненою та доопрацьованою версією водяних пристроїв пожежогасіння, тому що в її складі знаходиться практично те ж обладнання – від насосних станцій пожежогасіння до спеціальних спринклерних, дренчерних зрошувачів, здатних виробляти потоки піни від низької до високої кратності; але з додатковими елементами системи – ємностями з піноутворювачем, автоматичними насосами-дозаторами, що забезпечують необхідну подачу піноутворювача в магістральні, розподільні трубопроводи.