Є запитання?
Безпека заради життя

Системи пожежної безпеки

м. Вінниця, вул. Скалецького, 38а, офіс 120.

пн-пт з 8:00 до 17:00
перерва з 12:30 до 13:30 

Послуги

Пожежна Сигналізація

 

Компанія «Флоріан-Т» виконує монтаж систем пожежної безпеки будь-якої складності. Ми маємо потужну виробничу базу, штат кваліфікованих працівників, надійних постачальників матеріалів та обладнання.

Протипожежна сигналізація - головний елемент конструкції будівлі і споруди, що забезпечує своєчасну ідентифікацію місця виникнення вогнища загоряння або задимлення, оповіщення мешканців або персоналу, їх евакуацію з охопленої полум'ям приміщення, виклик пожежних бригад і активацію автоматичних систем гасіння.

Монтаж - наступний етап робіт на шляху до повноцінної протипожежної сигналізації на вашому об'єкті. Від правильного процесу установки і підключення всіх елементів системи в кінцевому підсумку залежить правильність її функціонування в екстрених ситуаціях і успішність здачі всього об'єкта в експлуатацію.

Монтаж протипожежної сигналізації

Пожежна сигналізація, як відомо, є неодмінною складовою всіх систем безпеки. Як правило, приблизно, в вісімдесяти відсотках випадків мимовільного загоряння, які закінчилися або трагічно або просто плачевно, в приміщеннях не було проведено монтаж систем пожежного контролю.

Монтаж здійснюється на підставі розробленого та узгодженого проектного рішення, що враховує основні параметри будівлі або споруди, його конструктивні особливості і призначення, норми і Правила пожежної безпеки України. Оптимальним варіантом є той випадок, коли одна компанія здійснює як проектування, так і монтаж системи з подальшим гарантійним і післягарантійним обслуговуванням - це дозволить замовнику уникнути багатьох проблем неузгодженості під час установки і пусконалагоджувальних робіт.

Установка системи сигналізації включає в себе наступні етапи робіт:

 • закупівля і доставка на об'єкт технічних елементів системи відповідно до проектного рішення;
 • прокладка каналів зі спеціальних негорючих матеріалів для проходження кабелів передачі сигналу дротових систем сигналізації;
 • установка датчиків і контрольних пристроїв, сповіщувачів, елементів живлення, передавачів та інших кінцевих пристроїв;
 • синхронізація протипожежної сигналізації з іншими технічними системами будівлі - ліфтової, вентиляційної, системою обмеження допуску на об'єкт і іншими;
 • інсталяція спеціалізованого програмного забезпечення;
 • пуско-налагоджувальні роботи на об'єкті і перевірка працездатності всієї системи;
 • підготовка комплекту виконавчої документації системи пожежної сигналізації;
 • узгодження виконаних робіт з фахівцями Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
 • здача системи замовнику або представникам експлуатуючої організації.

 

Монтаж систем пожежогасіння (водяного, пінного, газового, порошкового, аерозольного)

 

Монтаж пожежогасіння та технічне обслуговування систем

Монтаж обладнання включає в себе наступний набір робіт:

 • огляд приміщень;
 • підготовчі та загальнобудівельні роботи;
 • установка сповіщувачів;
 • установка світлових, звукових і світлозвукових сповіщувачів;
 • установка всередині будівель і споруд технологічних резервуарів для зберігання гасячих складів;
 • монтаж труб і пристроїв для розпилення водяного або газового гасячого складу.

 

На етапі проектування система може бути доповнена автоматичним димовидаляючим комплексом, який дозволяє швидко очистити внутрішній простір від токсичних газоподібних продуктів горіння. Крім того, власник житлового, виробничого, складського, офісного або торгово-розважального об'єкту нерухомості може замовити установку і підключення охоронної сигналізації на основі єдиного охоронно-пожежного технічного комплексу.

Правильне і безаварійне функціонування автоматики залежить від якості сервісного обслуговування, регулярного проведення ремонтних робіт її складових елементів і блоків. Технічне обслуговування систем газового пожежогасіння в Україні має проводитися тільки ліцензованими компаніями, що мають досвід реалізації подібних проектів, укомплектований штат фахівців, набір необхідних інструментів і обладнання. Сервісне обслуговування включає в себе наступні операції:

 • візуальний огляд автоматичної системи;
 • контроль рівня внутрішнього тиску;
 • перевірка наявності гасячої речовини;
 • контроль параметрів основного і дублюючого джерел електроживлення;
 • перевірка режимів функціонування перемикачів;
 • перевірка роботи автоматичного і ручного режима керування;
 • діагностика пневматичної лінії, гідравліки та інші роботи.

 

Періодичність проведення робіт з технічного обслуговування

Технічні роботи по сервісному обслуговуванню автоматичної системи пожежогасіння повинні проводитися на об'єктах не рідше одного разу на місяць. Заміна витратних елементів і матеріалів, ремонт поламаних блоків і інші позапланові роботи проводяться в терміни, про які домовилися Замовник і підрядна організація індивідуально.

Водяне пожежогасіння: 

 

Водяні Установки Пожежогасіння

На сьогоднішній день система водяного пожежогасіння є одним з найбільш поширених видів обладнання в своїй сфері. В якості методу боротьби з вогнем вода міцно займає лідируючі позиції за своєю здатністю гасіння вогню і швидкого охолодження навколишніх поверхонь. Висока оперативність спрацьовування обладнання забезпечується використанням в складі подібних систем автоматики. В результаті застосування подібних систем вдається звести збиток від дії вогню та води (проливання в процесі гасіння в приміщення) до мінімальних розмірів.

Принцип роботи подібної системи пожежогасіння заснований на використанні різноманітних датчиків, які відстежують стан контрольованої зони на предмет появи диму або різкого підвищення температури повітря. При виявленні таких ознак автоматика спрацьовує і гасіння пожежі за допомогою розпилення води в приміщенні починається автоматично. Автоматичне водяне пожежогасіння може бути використано практично на будь-якому об’єкті, включаючи побутові та виробничі приміщення.

Види водяних установок пожежогасіння 

Залежно від величини зони пожежогасіння та принципу роботи устаткування всі подібні установки можна розділити на спринклерні та дренчерні. При цьому в залежності від того, в яких приміщеннях експлуатується обладнання, можуть застосовуватися вузли управління “сухого” (при необхідності установки в неопалюваних приміщеннях) або “мокрого” типу, які використовуються при оснащенні приміщень, в яких температура повітря не опускається нижче 0 ˚ С .

Система водяного спринклерного пожежогасіння

Спринклерне пожежогасіння використовується для боротьби з невеликими за площею вогнищами загорянь. Устаткування являє собою постійно наповнену водою систему трубопроводів і розміщених на них датчиків. Сигнал системі про спалах передається від плавильного спрінклера автоматично без необхідності участі в цьому процесі обслуговуючого персоналу. Для більш раціонального використання системи при проектуванні водяного спринклерного пожежогасіння може бути використано поділ приміщення на секції.

Дренчерні системи пожежогасіння

Для роботи з великою площею використовується дренчерна система, до складу якої крім зрошувачів спеціальної конструкції також входять трубопроводи, спонукальні вузли, насосне обладнання. На відміну від спринклерної ця система принципово відрізняється своєю економічністю, відсутністю технологічної необхідності в постійному наповненні трубопровідної системи водою. Вузол управління обладнанням може працювати з використанням гідравлічного, пневматичного або електричного принципу роботи. Робота обладнання дренчерного типу супроводжується гасінням контрольованої площі з використанням великої кількості води, що є також і його недоліком.

Пінне пожежогасіння 

 

Установки гасіння піною застосовуються для захисту наступних об’єктів:

 • Приміщень, де ведуться роботи по розливу, зберіганню ПММ в товарних кількостях. У приміщеннях насосних, компресорів, генераторних з перекачування нафтопродуктів.
 • Машинних відділень з двигунами, що працюють на різних видах рідкого палива. Складів зберігання ЛЗР (легкозаймистих речовин).
 • Нафтоналивних суден.

 

Пінні АУПГ не використовують для гасіння:

 • Хімічних речовин та матеріалів з сильними окисними властивостями, що вступають в реакцію з Н2О.
 • Обладнання із стисненими (зрідженими) газами.
 • Електрообладнання, тому що великий ризик КЗ.

 

Пінні установки пожежогасіння: класифікація та застосування

Як показує досвід, загасити водою можна багато, але далеко не все. Перш за все це відноситься до пожеж на автотранспорті, АЗС, в будівлях, на території, в спорудах витратних складів ПММ, баз зберігання нафтопродуктів в товарних кількостях, виробничих об’єктів категорії з вибухопожежної небезпеки; тому ліквідувати горіння ЛЗР, ГР, які по щільності легше води, водяні установки пожежогасіння не в змозі. Для вирішення цієї важливої проблеми були сконструйовані повітряно-пінні вогнегасники для усунення первинних осередків займання, автоматичні установки пожежогасіння повітряно-механічною піною – для придушення та ліквідації пожеж на цих небезпечних об’єктах.

За технічною суттю, системи пожежогасіння на основі піни є дещо ускладненою та доопрацьованою версією водяних пристроїв пожежогасіння, тому що в її складі знаходиться практично те ж обладнання – від насосних станцій пожежогасіння до спеціальних спринклерних, дренчерних зрошувачів, здатних виробляти потоки піни від низької до високої кратності; але з додатковими елементами системи – ємностями з піноутворювачем, автоматичними насосами-дозаторами, що забезпечують необхідну подачу піноутворювача в магістральні, розподільні трубопроводи.

Газове пожежогасіння

 

Газове пожежогасіння – це технічний комплекс з резервуарів (балонів) зберігання зріджених газоподібних речовин, які використовуються для локалізації та ліквідації джерела загоряння (вогнища), з підведеними трубопроводами та іншими допоміжними конструкціями і пристроями.

Установка газових систем пожежогасіння рекомендується на наступних об’єктах:

 • у приміщеннях серверних, центрів зберігання даних, сховищ електронних носіїв;
 • у диспетчерських, керуючих технологічним процесом, чия аварійна зупинка чревата вибухами, пожежами, забрудненням середовища, в т.ч. на АЕС;
 • у приміщеннях архівів, сховищ важливих історичних, звітних документів на паперових носіях;
 • у цехах теле-, радіоцентрів, станцій стільникового зв’язку;
 • у приміщеннях бібліотек зі зберігання унікальних видань, рукописів. У сховищах музеїв, виставок, картинних галерей;
 • у приміщеннях стаціонарних, пересувних дизель-генераторних, газоперекачувальних чи розподільних станцій;
 • у банківських сховищах.

 

Порошкове пожежогасіння

 

Автоматичні установки, які передбачають використання модулів порошкового пожежогасіння (МПГ), встановлюються найчастіше в приміщеннях з електроустановками під напругою, на складах, в серверних, торгових залах, офісах, виробничих і адміністративних приміщеннях. Для кожної з категорій об’єктів фахівці розробляють цілий ряд готових рішень, які дозволяють визначити загальні положення проекту. При цьому основними параметрами, які вимагають звернення на себе уваги, є, наприклад, площа і висота приміщення, сумарна площа наявних негерметичних прорізів. Залежно від цього вибирається модель МПГ, вогнегасна речовина, визначається кількість встановлюваних модулів, схема їх розміщення для типових приміщень.

Будь-яке готове рішення завжди коригується СПЕЦІАЛІСТОМ «Флоріан-Т» з урахуванням індивідуальних особливостей обслуговуваної будівлі або приміщення.

Аерозольне пожежогасіння

 

Аерозольні системи пожежогасіння (подібні до порошків, але частки на порядок менше за розмірами). Великою перевагою в застосуванні установок аерозольного пожежогасіння є відсутність корозійної дії на більшість конструкційних і електроізоляційних матеріалів. Принцип формування аерозолю, заснований на процесі спалювання деяких твердих хімічних сплавів.

Монтаж систем оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей.

 

Система оповіщення та управління евакуацією людей – комплекс технічних засобів, призначених для повідомлення про виниклу пожежу з метою своєчасної евакуації знаходяться в будівлі.

Оповіщення здійснюється за допомогою:

 • передачі звукових і світлових сигналів;
 • трансляцію мовних повідомлень про пожежу;
 • передачі світлових покажчиків напрямку евакуації;
 • трансляції повідомлень про місце виникнення пожежі, шляхи евакуації і необхідних для забезпечення особистої безпеки діях;
 • увімкнути освітлення евакуації;
 • двостороннього зв'язку між зонами оповіщення та пожежним постом (для типів СО4 і СО5).

 

Основне призначення системи оповіщення – це попередження людей, що знаходяться в будівлі, про пожежу або іншу надзвичайну ситуацію і управління евакуацією.

Залежно від ступеня взаємодії з іншими система безпеки об’єкта, система оповіщення про пожежу може бути автономною або бути частиною більш складної системи.

Система оповіщення повинна відповідати вимогам, викладеним в ряді нормативних документів.

Нормами пожежної безпеки визначені 5 типів (СОУЕ) в залежності від поверховості будівлі, її площі, призначення, кількості людей, що одночасно знаходяться в ньому

Наші фахівці визначать тип вашого об’єкту та запропонують найкращий варіант.

Монтаж систем димовидалення

 

Система димовидалення – це одна з важливих складових частин системи протипожежного захисту об’єкта. Системи димовидалення необхідні там, де при виникненні пожежі можуть утворитися високі концентрації диму, а також небезпечні для здоров’я газоподібні речовини. Система димовидалення – це спеціальна керована автоматично або вручну технічна система припливно-витяжної вентиляції. Основне завдання системи димовидалення – забезпечення умов для безпечної евакуації людей у разі виникнення пожежі на об’єкті.

Системи димовидалення це, як правило, дорогі системи, доцільна структура і технічні характеристики, які вимагають спеціального проектування.

Призначені для видалення продуктів горіння (диму) під час пожежі і обмеження його поширення в цілях забезпечення евакуації людей з приміщень будівлі в початковій стадії пожежі, що виникла в одному з приміщень.

У відповідності з будівельними нормами, обладнання СДВ (Систем Димовидалення) підлягають висотні (понад 10 поверхів) будівлі, підземні споруди, приміщення без природної вентиляції.

СДВ, як правило, виконуються з автоматичним управлінням (пов’язані з комплексними системами безпеки об’єкта, установками автоматичної пожежної сигналізації, автоматичного пожежогасіння) або з напівавтоматичним управлінням (запуск здійснюється черговим персоналом або мешканцями будинку після отримання інформації про пожежу).

Монтаж системи димовидалення включає в себе ряд таких робіт як : встановлення протипожежних клапанів, вентиляторів, монтаж магістральних мереж повітропроводів.

При виникненні вогнищ загоряння або задимлення протипожежна автоматика відкриває вентиляційні отвори і люки, активує дахові вентилятори для примусового видалення диму і тепла із споруди. Правильна робота системи димовидалення надає додатковий час людям для безпечної евакуації з охопленої вогнем будівлі.

ПІДТРИМАННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ ПРИДАТНОСТІ СИСТЕМ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ (ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ)

 

Для підтримки систем протипожежної безпеки в справному, працездатному стані потрібне щомісячне, або щоквартальне технічне обслуговування цих протипожежних систем.

Ми пропонуємо якісне, доступне технічне обслуговування систем пожежної безпеки. Фахівці нашої організації оперативно прибувають за викликом при виникненні проблем, знаходять і усувають несправності на місці, або роблять заміну устаткування, що вийшло з ладу.

Обслуговуючий персонал має великий досвід роботи в області монтажу і обслуговуванню систем пожежної безпеки, знає усі особливості і тонкощі роботи як вітчизняних охоронно-пожежних систем, так і систем зарубіжного виробництва. При необхідності ми можемо провести навчання доступно пояснити і наочно показати усі деталі обслуговування пожежної системи: системи пожежної сигналізації, системи сповіщення про пожежу, або системи пожежогасіння.

Якщо ваше приміщення або об'єкт, захищений охоронно-пожежною сигналізацією має особливе значення, важливість або влаштований так, що його специфіка вимагає постійної присутності фахівця по пожежній безпеці, для швидкого і ефективного реагування на позаштатні ситуації, то спеціально для таких випадків ми готові сформувати постійну бригаду під ваш об'єкт

Співробітники, що виробляють технічне обслуговування пожежної системи, пройшли необхідне навчання і практику у провідних виробників охороннопожежних систем, а також виробників систем відеоспостереження і контролю доступу.

Практично для будь-якої пожежної системи, обладнаної представленими на вітчизняному ринку елементами пожежної і охоронної безпеки, у нас є програмне забезпечення для проведення налаштування, діагностики і виявлення і усунення помилок в роботі. Тому ми завжди раді запропонувати нашим клієнтам швидку, грамотну установку і технічне обслуговування систем пожежної сигналізації (АПС).

При укладенні з нами договору на технічне обслуговування систем пожежної сигналізації, ви будете гарантовано захищені від будь-яких неполадок і проблем. Основним нашим завданням при технічному обслуговуванні пожежних систем являється підтримка максимального рівня працездатності і віддачі від систем пожежної безпеки.

Ми завжди йдемо назустріч клієнтам і пропонуємо оптимальну вартість обслуговування систем протипожежної автоматики, без збитку якості проведення технічного обслуговування.

У нас є цілодобова підтримка і консультація для клієнтів, що включає дещо аварійний ремонтно-відновних бригад щоб у будь-який день і годину ви були упевнені у своїй безпеці.

Ми раді запропонувати Вам будь-які послуги в області технічного обслуговування систем протипожежної автоматики:

 • обслуговування автоматичної пожежної сигналізації (АПС);
 • обслуговування систем сповіщення людей про пожежу (СО);
 • обслуговування систем контролю і управління доступом (СКУД);
 • обслуговування будь-яких систем пожежогасіння;
 • обслуговування систем димовидалення (ДУ);
 • обслуговування систем відеоспостереження.

 

ВОГНЕЗАХИСТ

 

ТОВ «Флоріан-Т» пропонує наступні послуги з вогнезахисту:

 • вогнезахисна обробка металоконструкцій,
 • вогнезахист дерев’яних конструкцій (захист деревини),
 • вогнезахисна обробка повітроводів,
 • вогнезахист кабельної продукції.

 

Залежно від особливостей поверхні і матеріалу, методи вогнезахисної обробки можуть відрізнятися. Остаточне рішення приймають фахівці нашої фірми після детального вивчення об’єкта і розробки докладного ТЗ.

Професійна вогнезахисна обробка – гарантія надійності експлуатації споруди і мінімальних збитків в разі пожежі.

ЕЛЕКТРОВИМІРЮВАЛЬНА ЛАБОРАТОРІЯ

 

Компанія «Флоріан-Т» має власну Електровимірювальну лабораторію та виконує виміри згідно чинних вимог.

За вказівками нормативних документів та інспектуючих органів потрібно періодичних проводити вимірювання опору ізоляції обладнання електричних мереж, а також заземлюючих пристроїв, і електровимірювання параметрів електрообладнання. Тимчасові інтервали між перевірками залежать від параметрів електроустановки, умов її експлуатації і визначаються нормативними вимогами.

КОМПЛЕКС РОБІТ ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНОЇ ЛАБОРАТОРИИ «ФЛОРІАН-Т» ВКЛЮЧАЄ НАСТУПНЕ:

 • визначення обладнання, що підлягає електровимірювання
 • виїзд фахівця на об'єкт замовника для отримання обсягів робіт з вимірювань, (якщо відсутні попередні протоколи вимірювань або мають місце зміни в електрогосподарстві замовника)
 • видача комерційної пропозиції і кошторису по роботах
 • укладення Договору про наміри проведення робіт
 • виробництво електровимірювань на об'єкті замовника
 • видача технічного звіту та протоколів електровимірювань.

 

Кому це потрібно?

Обладнання на об’єкті замовника,яке підлягає електровимірюванням:

 • всі електроустановки будівлі, від ввідного апарата захисту в ввіднорозподільному щиті, - до розеток і світильників у приміщеннях
 • на всіх розподільних і групових кабельних лініях має бути проведено вимірювання опір ізоляції

При постановці завдання по електровимірювання нашому фахівцеві, замовникові необхідно визначити, якого роду електровимірювання слід провести: комплексно-періодичні або цільові.

Після проведення робіт, ми надаємо реальні дані проведених електровимірювань, інформуємо про стан електроустановок, щоб своєчасно запобігти виникненню аварійних ситуацій на об'єкті замовника. Наші співробітники підготують технічний звіт по електровимірювання, в якому відобразять реальний стан електроустановок та електрообладнання, випробування яких були проведені, відповідність параметрів електроустановок приміщення наявного проекту і встановленим компетентними організаціями нормам і вимогам.

ПЕРЕЗАРЯДКА ТА ПРОДАЖ ВОГНЕГАСНИКІВ

 

Технічне обслуговування вогнегасника – це комплекс операцій, спрямованих на перевірку вогнегасника та забезпечення його працездатності в режимах очікування застосування за призначенням, транспортування і зберігання, або на прийняття рішень щодо ремонту чи зняття його з експлуатації.

Якщо вам необхідно замовити перевірку і діагностику технічного стану порошкових або вуглекислотних вогнегасників, послуги з їх перезарядки або заміни, вам необхідна компанія-підрядник з укомплектованим штатом фахівців і набором необхідного обладнання. Така організація повинна бути сертифікована і мати досвід в обслуговуванні пожежного обладнання своїми фахівцями. І це - ТОВ «Флоріан-Т»!

Що входить в послугу перезарядки?

Здійснення всіх технічних робіт з вогнегасниками дозволяється тільки сертифікованим фахівцям компаній, що мають ліцензію і володіють необхідним обладнанням та витратними матеріалами. В ході ремонту і перезарядки вогнегасника проводяться наступні роботи:

 • гідравлічні випробування балонів;
 • візуальний огляд на наявність пошкоджень корпусу і перевірка випускаючого клапана;
 • ремонт і заміна пошкоджених та несправних деталей; заміна і заправка гасячої речовини, включаючи послуги закачування газу, заміни порошкової суміші, створення всередині ємності робочого тиску, заміни газогенеруючих зарядів;
 • відновлення забарвлення корпусу і маркування.

Як часто потрібна перезарядка вогнегасників?

Позапланова перезарядка вогнегасників усіх типів необхідна після їх використання, при виявленні технічних дефектів випускаючого механізму, корпуса або критичному падінні внутрішнього тиску. Діагностика та перевірка правил технічної експлуатації проводяться регулярно, не рідше, ніж один раз на рік. Порошкові моделі вогнегасників згідно правил пожежної безпеки перезаряджаються один раз в два роки, а вуглекислотні - один раз в п'ять років.